چرا تبلیغات من در گوگل نمایش داده نمی شود ؟

این سوالی ست که معمولا در طول روز از کارشناسان گوگل ادز پرسیده میشود. با توجه به اهمیت این موضوع، سعی می‌کنیم در این مقاله به بررسی تمامی مواردی که باعث عدم نمایش تبلیغ در گوگل می شوند، بپردازیم. قبل از اینکه به سراغ مواردی که باعث عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادز می‌شود برویم، ابتدا با ابزار Ad Preview Tool یک تست نمایش از کلیدواژه های خود بگیرید.

این ابزار به شما امکان می‌دهد تا تبلیغات خود را بر اساس زبان، منطقه جغرافیایی، و نوع دیوایس جستجو کنید.

برای انجام این کار از قسمت بالای اکانت بر روی آیکون آچار کلیک کرده و از تب PLANNING گزینه AD PREVIEW AND DIAGNOSIS را انتخاب کنید.

در این بخش زبان مورد نظر را بر روی PERSIAN و کلیدواژه خود را در قسمت سرچ وارد و جستجو نمایید. با نمایش نتایج اگر تبلیغات شما در بین موارد نمایش داده شده قرار دارد، مشکلی در اجرای تبلیغ وجود ندارد اما اگر اینطور نیست مواردی وجود دارد که می‌‌‌توان بعد از بررسی آنها به دلایل عدم نمایش پی برد.

مهمترین دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز

مهمترین دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز

1- اعتبار اکانت

اولین مورد برای بررسی این موضوع، اطمینان از مقدار اعتبار در اکانت است.

نکته: اگر اکانت شما به تازگی ساخته شده، حتما از صحت اطلاعات وارد شده و منقضی نشدن کارت اعتباری تعریف شده در قسمت تنظیمات BILING مطمئن شوید!

برای دسترسی به این قسمت از بخش BILING گزینه SUMMARY را انتخاب کنید.

2- بودجه روزانه

در اکانت گوگل ادز شما می توانید برای مصرف تبلیغات در هر روز سقف بودجه ی مشخصی در نظر بگیرید. حال اگر هزینه ها به آن مقدار نزدیک شوند تبلیغات بطور خودکار متوقف خواهند شد. برای راه اندازی مجدد تبلیغات می توانید بودجه روزانه را افزایش دهید.

3- بررسی وضعیت ها

با بررسی ستون Status در تب کمپین ها ، گروه ها، متن ها، کیوردها، پیام هایی ظاهر خواهند شد که در آنها دلای عدم نمایش تبلیغات بطور خلاصه گفته شده است.

Paused – The campaign, ad group or ad is set to paused

کمپین یا گروه تبلیغاتی مورد نظر در حالت توقف قرار دارد.با فعالسازی قسمت مورد نظر تبلیغات آغاز می شود.

Removed – The campaign, ad group or ad has been removed

کمپین یا گروه تبلیغاتی از اکانت حذف شده است. به علت عدم بازگردانی، بایستی مجددا گروه یا کمپین خود را بسازید.

Limited By Budget

با نزدیک شدن به سقف اعتبار در نظر گرفته شده برای کمپین این پیام ظاهر خواهد شد. با افزایش اعتبار این مورد برطرف خواهد شد.

Below First Page Bid

مقدار هزینه کلیک برای نمایش تبلیغ در صفحه اول پایین تر از حد مجاز است. با کمی افزایش هزینه کلیک کلیدواژه تبلیغات در صفحه اول نمایش خواهد داشت.

نکته: با توجه به دقیق نبودن پیش بینی قیمت هر کلیک برای کلیدواژه های فارسی لطفا این مورد را با دقت انجام دهید تا بتوانید هزینه های کمپین را کنترل نمایید.

Rarely Shown Due To Low Quality Score

نمره کیفیت کلیدواژه بسیار پایین است! برای رفع این مشکل می توانید به مطلب روش های افزایش نمره کیفیت یا Quality Score که در مقاله های سایت موجود است مراجعه فرمایید.

Low Search Volume

اگر این وضعیت را مشاهده می کنید احتمالا از کلیدواژه های طولانی و یا کلیدواژه هایی که کاربران خیلی تمایلی به سرچ آنها ندارند استفاده می کنید. می توانید از کلیدواژه های جایگزین که بیشتر توسط کاربران سرچ می شوند استفاده کنید.

Status that indicates your ads are eligible to show and you can move on in the checklist

این وضعیت نشان می دهد که مشکلی در نمایش تبلیغات شما وجود ندارد.

4- بررسی حالت های متن تبلیغ یا ADS

پس از ایجاد هر آگهی متن مورد نظر، به جهت انطباق با قوانین تبلیغاتی گوگل ادز، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دو مورد فرآیند تأیید وجود دارد که می تواند مانع از اجرای تبلیغات شما شود:

AD DISAPPROVED

متن مورد نظر به دلایلی که در ستون STATUS ذکر می شود از سوی گوگل تایید نشده است. با بررسی و رفع مورد ذکر شده، متن تبلیغ تایید خواهد شد.

The ad is still in the approval process

متن آگهی هنوز در مرحله تایید است. در این مورد نیاز به انجام کار خاصی نیست و متن تبلیغ پس از طی کردن فرآیند احتمالا تایید خواهد شد. (لازم به ذکر است در برخی موارد ممکن است تایید متن تبلیغ توسط گوگل از 24 تا 48 ساعت زمانبر باشد)

5- محدودیت دیوایس‌ها

در تنظیمات پلتفرم گوگل ادز شما قادر هستید تا تبلیغات خود را تنها در دیوایس‌های مورد نظر نمایش دهید به عنوان مثال می توانید نمایش تبلیغات را تنها به موبایل ها و تبلت ها محدود نمایید.

در بخش DEVICES موارد را بررسی و اگر محدودیتی در قسمت  Bid adjustments اعمال کرده اید را حذف کنید. (با قرار دادن پیشنهاد -100% در این قسمت تبلیغات به دیوایس مورد نظر نشان داده نخواهد شد)

6- ساعات نمایش تبلیغات

در گوگل ادز شما می توانید برای نمایش تبلیغات خود برنامه زمان بندی تنظیم کرده و نمایش تبلیغات را محدود به ساعات خاصی از شبانه روز نمایید.

این تنظیمات در گوگل ادز بصورت پیش فرض بر روی تمامی ساعات و ایام هفته قرار دارد.

اگر در ساعات تنظیم شده قرار ندارید طبیعتا تبلیغ نمایش نخواهد داشت. و برای رفع آن نیاز است که برای کمپین زمان بندی جدید تعریف شود.

در ضمن این امکان وجود دارد که تبلیغات در روز یا ساعات خاصی، قادر به نمایش نباشد. ستون Bid adjustments را بررسی کرده و در صورت اعمال محدودیت آن را حذف کنید.

نکته اول: برای دریافت بازخورد بهتر و صرف هزینه کمتر، تنها ساعاتی را در تبلیغات تنظیم کنید که توانایی پاسخگویی و ارائه خدمت به مشتریان را داشته باشید.

نکته دوم: TIME ZONE اکانت را بررسی و از زمان بندی صحیح تبلیغات خود مطمئن شوید.

به جهت اطمینان، از ایزار زیر استفاده کنید:

کلیک کنید

7- تنظیمات مکان

تنظیمات مکان جغرافیایی در سطح کمپین قابل تعریف است و شما می توانید تبلیغات را به کشورهای مورد نظر محدود کنید.

در این بخش نیز می توان مانند دو مثال قبل، محدودیت هایی در میزان بودجه هر منطقه اعمال کرد و اگر در ستون Bid adjustments این مقدار 100%- در نظر گرفته شود به معنی عدم نمایش تبلیغ در آن محل جغرافیایست.

همچنین ممکن است مکان موردنظر در لیست مکان های منفی کمپین قرار گرفته باشد.برای اطلاع از این موضوع می توانید بر روی گزینه LOCATIONS از منوی سمت چپ کمپین، کلیک کرده و سپس تب EXCLUDED را انتخاب نمایید تا مکان های نگتیوشده برای شما ظاهر شوند.

8- کلمات منفی یا NEGATIVE KEYWORDS

در بخش کیوردها دلایلی متعددی برای عدم نمایش تبلیغ وجود دارد اما یکی از مهمترین آنها یکسان بودن کلیدواژه ها و کلمات منفی کمپین یا گروه تبلیغاتیست. برای رفع این مشکل به تب NEGATIVE KEYWORDS از بخش KEYWORDS مراجعه کرده و کلمات مشابه کلیدواژها را یافته و آنها را حذف کنید.

9- مسدود شدن IP

ممکن است خواسته یا ناخواسته در مواردی IP کامپیوتر شما در لیست آی پی‌های مسدود شده قرار گرفته باشد. اگر این کار در کمپین شما انجام گرفته باشد شما قادر به مشاهده تبلیغ در نتایج نخواهید بود.

برای اطلاع و رفع این مشکل به SETTINGS کمپین خود رفته و در صفحه باز شده بر روی عبارت ADITIONAL SETTINGS کلیک کرده و گزینه IP Exclusions را انتخاب کنید.

در این قسمت لیست تمامی IPهای مسدود شده را مشاهده می‌کنید. در صورت قرار داشتن IP خود در این لیست آن را حذف کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

امیدواریم با بررسی موارد ذکر شده بتوانید مشکلات احتمالی پیرامون عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادز را برطرف نمایید. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر می توانید همه روزه با کارشناسان پنجره تماس بگیرید.