در دنیای اینترنت نقش موتور جستجوی گوگل بر کسی پوشیده نیست. به همین علت رقابت برای نمایش در نتایج برتر گوگل بیش از هر زمان دیگری شدت یافته است. کاربران و مشتریان بالقوه شما می‌توانند از طریق جستجوی کلمات کلیدی در گوگل به سایت شما وارد شوند و در صورت تمایل محصولات یا خدمات شما را خریداری کنند.

قبل از اینکه به بیان دلایل استفاده از گوگل ادز بپردازیم بهتر است بدانیم که اصلا گوگل ادز چیست ؟

گوگل ادز (Google Ads) پلتفرم تبلیغاتی آنلاین گوگل است، که به شما امکان فعالسازی انواع مختلفی از تبلیغات آنلاین را می‌دهد و به این روش می‌توانید به مخاطبینی که علاقه‌مند به محصولات و خدمات شما هستند دسترسی پیدا کنید. معمولا کمپین‌های گوگل ادز برای نمایش سایت ها در نتایج جستجوی گوگل فعال می‌شوند اما شما می‌توانید از تبلیغات در شبکه نمایش گوگل نیز استفاده کنید.

کمپین های محبوب گوگل ادز در ایران عبارتند از:

تبلیغات کلیکی گوگل : در این روش در ازای کلیک بر روی تبلیغ به گوگل هزینه پرداخت می کنید

تبلیغات بنری گوگل : شما می‌توانید به ازای هر 1000 نمایش و یا به ازای کلیک هزینه آن را بپردازید.

تبلیغات اپلیکیشن گوگل : با فعالسازی این مدل ازکمپین تبلیغاتی، شما هنگامی هزینه پرداخت خواهید کرد که کاربران اپ شما را نصب و یا اقدامی بعد از نصب درون آن انجام دهند.

تبلیغات ویدئویی گوگل : در این روش نیز می‌توانید به ازای نمایش و یا کلیک هزینه آن را به گوگل پرداخت کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه فعالسازی کمپین‌ گوگل ادز می‌توانید با پشتیبانی پنجره تماس حاصل نمایید.

چرا باید از گوگل ادز استفاده کنیم؟

دلایل بسیاری برای استفاده از گوگل ادز وجود دارد اما در این مقاله به 10 مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

چرا باید از گوگل ادز استفاده کنیم؟

دسترسی همگانی به گوگل

امروزه گوگل فراتر از یک برند است و تقریبا خود را به یک فعل تبدیل کرده است. اصطلاح “گوگل” در صحبت‌های عامیانه تعریف شده است و بسیاری از مردم برای کسب اطلاعات به اولین مکانی که سر می‌زنند نتایج جستجوی گوگل است.

در میان این افراد، کسانی هستند که به دنبال خدمت یا محصولاتی مشابه با حوزه کسب و کار شما می‌گردند. شما با تعریف کلیدواژه های مرتبط با حوزه کاری خود می‌توانید این افراد را به سایت خود جذب کرده و آنها را به مشتری تبدیل کنید.

نکته: هرچقدر سایت شما از ارتباط بیشتری با کلیدواژه‌ای که کاربر در گوگل جستجو کرده است، برخوردار باشد امکان تبدیل آن کاربر به خریدار محصولات شما بیشتر خواهد بود.

ارزان است

تبلیغات در گوگل ادز به نسبت بسیاری از روش‌های تبلیغاتی دیگر ارزانتر است. به عنوان مثال شما برای نمایش تبلیغات خود در بیلبوردها و یا تبلیغات تلویزیونی باید هزینه‌های بسیار سنگینی پرداخت کنید اما با فعالسازی تبلیغ در گوگل می‌توانید با هزینه‌ای مناسب مشتریان بالقوه را به سایت خود دعوت کنید.

هدفمند بودن

گوگل ادوردز هدفمند است. یعنی شما می‌توانید کاربران مورد نظر خود را شناسایی کرده و تبلیغات را تنها به آنان نمایش دهید. این ویژگی سبب می‌شود که تبلیغ به افرادی نمایش داده شود که دارای پتانسیل خرید محصولات یا خدمات شما هستند.

کنترل هزینه تبلیغ

در گوگل ادوردز شما می توانید بصورت کامل، هزینه های خود را مدیریت کنید. با تعریف بودجه روزانه می‌توان مشخص کرد که در یک روز چه میزان از اعتبار شما مصرف شود. به عنوان مثال اگر اعتبار شما 100 دلار باشد و هزینه تبلیغات شما برای هر روز 10 دلار در نظر گرفته شود تبلیغات شما به مدت 10 روز نمایش خواهد داشت.

قابل اندازه‌گیری

یکی از ویژگی های منحصر به فرد تبلیغات آنلاین و پلتفرم گوگل ادز قابلیت اندازه‌گیری تمامی پارامترهاست. شما می توانید تمامی هزینه ها و تبدیل ها را با جزئیات مشاهده کنید.

این ویژگی به این دلیل با اهمیت است که می توانید با شناسایی کاربران هدف خود، هزینه تبلیغات را کاهش داده و سود خود را افزایش دهید.

نمایش سریع

با استفاده از گوگل ادز می توانید به سرعت در نتایج گوگل ظاهر شوید. در صورت داشتن وبسایت می توانید در کمتر از 1 ساعت در لینک اول گوگل قرار بگیرید!

این در حالی است که اگر بخواهید با یک کلمه کلیدی بصورت اورگانیک و بدون تبلیغات، در صفحه اول گوگل قرار بگیرید شاید نیاز به ماه ها زمان باشد!(به طور میانگین قرار گرفتن یک کلمه کلیدی در صفحه اول گوگل بین 3 تا 6 زمان و فعالیت مستمر نیاز دارد)

 جذابیت بیشتر

گوگل ادز دارای افزونه‌های پیشرفته‌ای است که می توان علاوه بر تنظیمات اصلی از آنها استفاده کرد. این افزونه‌ها باعث جلب توجه هرچه بیشتر کاربران شده و سایت شما در نتایج گوگل از شانس بیشتری نسبت به رقبا برای دریافت کلیک برخوردار خواهد بود.

افزونه ها دارای قابلیت‌هایی مانند معرفی ویژگی‌های محصول و یا استفاده از شماره تلفن برای برقراری مستقیم کاربران با شما می‌باشند.

 برند سازی

هنگامی که افراد نام ادوردز را می شنوند فورا به تبلیغات کلیکی گوگل فکر می‌کنند اما تبلیغات گوگل متنوع تر از این‌هاست.

شما می توانید با فعالسازی تبلیغات در شبکه نمایش گوگل، برند خود را به میلیون ها نفر معرفی کنید. برای انجام این کار می‌توانید از کمپین بنری یا ویدئویی گوگل استفاده کنید.

شناخته شدن هر چه بیشتر برند، باعث جلب اعتماد کاربران به کسب و کار شما و در نتیجه باعث افزایش فروش خواهد شد.

در کمپین بنری(Display) گوگل می توانید با تعریف تصاویری در کمپین، تبلیغات خود را در بیش از 3 میلیون سایت قرار دهید.

همچنین با فعال سازی ریمارکتینگ در گوگل ادز ، می توانید تبلیغ خود را به افرادی که از سایت شما بازدید کرده اند نمایش داده و آنها را مجددا به سایت خود دعوت کنید.

نتیجه گیری:

گوگل ادز یک ابزار بسیار قدرتمند برای بازاریابی محصولات و خدمات شماست. شما می‌توانید به راحتی و با صرف هزینه‌ای معقول، به مشتریانی جدید دست پیدا کنید.

طبق ادعای گوگل با هزینه کردن 1 دلار در سیستم تبلیغاتی این شرکت، سود شما حداقل برابر با 2 دلار می‌باشد. به عبارت دیگر سود حاصل از تبلیغات گوگل می‌تواند تا 200% حاشیه سود را برای شما تضمین کند!

همچنین می‌توانید با تحلیل و بررسی مداوم تبلیغات هزینه‌های کمپین خود را کاهش داده و سود خالص خود را افزایش دهید.

برای دریافت مشاوره و نحوه راه اندازی کمپین گوگل ادز می‌توانید با پشتیبانی پنجره در تماس باشید.

 

Sending
User Review
5 (4 votes)