تبلیغ در جیمیل به شما این فرصت را می دهد تا تبلیغات شما در اینباکس کاربران به نمایش در بیاید. طبق آمار منتشر شده از هاب اسپات، 99 درصد از کاربران بصورت روزانه و بیش از 50٪ روزانه بیش از 10 بار حساب ایمیل شخصی خود را چک می کنند.

جیمیل ادز

این بسیار امیدوار کننده است اگر بدانید که بیشتر افراد 20 ساعت در هفته در inbox  جیمیل خود وقت صرف می کنند و اگر تبلیغ شما بهینه و جذاب انتخاب شود حتما می تواند طیف وسیعی از افراد را به خود جذب کند.

بازاریابی ایمیل (ایمیل مارکتینگ) بسیار عالی است ، اما با یک مشکل ذاتی همراه است، شما باید قبل از بازاریابی ، ایمیل افراد را بدست آورید. از طرف دیگر ، تبلیغات Gmail راهی آسان برای انجام بازاریابی از طریق ایمیل به شما می دهد – بدون آنکه واقعاً به لیست مشترکان نیاز داشته باشید.

در این مقاله به بررسی مناسب بودن یا نبودن تبلیغات Gmail  برای تجارت شما پرداخته شده است.

اگر از جیمیل استفاده می کنید ، احتمالاً تجربه مشاهده تبلیغ در جیمیل خود را دارید. آنها در بالای inbox و در بخش تبلیغات ظاهر می شوند و به این شکل نمایش دارند:

تبلیغات در جی میل به چه صورت است؟

تبلیغ در جی میل به چه صورت است؟

تبلیغات جیمیل با نام مستعار GSPs ( Gmail Sponsored Promotion Ads ) نیز شناخته شده است و از طریق گوگل ادوردز در دسترس می باشد.

اگر روی یک تبلیغ جیمیل کلیک کنید ، “ایمیلی” با محتوای و پیام تبلیغ کننده باز می شود. در سمت راست تصویر، شما می توانید خلاصه سریع آگهی را مشاهده کرده و در آنجا کلیک کنید.

تبلیغات جیمیل در Google Display Network اجرا می شود ، اما برخلاف تبلیغات بنری، این تبلیغات حامی جیمیل است و نه صرفا تبلیغات بنری!

در این نوع تبلیغ ، نمایش تبلیغ به صورت پیامی در جیمیل شما ظاهر می شود و شما می توانید مانند یک ایمیل معمولی آن را در inbox خود مشاهده نمایید ، پس از باز کردن این پیام، شما ممکن است با بنر و یا ویدئویی تبلیغاتی و همچنین توضیحاتی مرتبط مواجه شوید.

هدف گذاری کاربران در تبلیغات جی‌میل:

هنگامی که تصمیم گرفتید از جی‌میل ادز یا همان جی‌میل اسپانسر استفاده کنید، باید بدانید که چگونه می خواهید تبلیغات خود را در مقابل مخاطبان مناسب نمایش دهید. سه هدف اصلی برای تبلیغات جیمیل در هنگام هدف قرار دادن مخاطبان وجود دارد:

هدف قرار دادن کلیدواژه (Keyword targeting):

این گزینه جهت نمایش تبلیغ با کلیدواژه انتخابی شما است.

در این مورد شما می توانید کلیدواژه مورد نظر خود را تنظیم نمایید تا زمانی که کاربر با جیمیل خود کلیدواژه ثبت شده از طرف شما را جستجو کرد تبلیغ شما در جیمیل شخص به نمایش در بیاید.

شما می توانید کلیدواژه های مناسب خود را با فعال کردن تبلیغات کلیکی گوگل مشخص نمایید و با بازبینی گزینه Search terms از سرچ کاربران و تعداد نمایش و کلیک آن ها مطلع شوید و تبلیغ خود را هرچه بیشتر بهینه نمایید.

همچنین در انتخاب کلیدواژه ها می توانید از کلیدواژه های انتخابی توسط رقبا هم استفاده نمایید.

هدف قرار دادن مخاطبان خاص (Audience targeting) :

هدف قرار دادن مخاطب ، که به شما امکان می دهد تا به گروه های خاصی از کاربران از جمله افرادی که به طریقی با شغل شما به طرز خاصی تعامل داشته اند ، تبلیغ را نمایش دهد.

بازاریابی مجدد احتمالا بهترین نرخ تبدیل را داراست، زیرا کاربران با برند شما آشنا و احتمال بیشتری برای خرید دارند. این ویژگی این امکان را به شما می دهد تا به مخاطبان علاقه مند به محصولات خود، پیشنهادات رقابتی نشان دهید.

اگر تصمیم دارید این مسیر را طی کنید ، اطمینان حاصل کنید که عنوان شما به سرعت مخاطب مورد نظر شما را جذب میکند. بر خلاف تبلیغات Display، شما فقط 20 کاراکتر دریافت می کنید تا مخاطب را مجاب کنید ایمیل را باز کرده و یک تصویر یا فیلم را ببیند.

هدفگذاری جمعیتی (Demographic targeting):

هدفمندی جمعیت شناختی ، که به شما امکان می دهد بر اساس موقعیت ، سن ، جنسیت ، درآمد خانواده و … تبلیغ را محدود نمایید.

این هدف گذاری اگرچه به نظر ساده می رسد ،اما بسیاری از تبلیغ کنندگان از قدرت داده های جمعیتی در تبلیغات نمایش غافل هستند.
به عنوان مثال ، اگر بازار هدف شما زنان زیر 25 سال است و تبلیغات شما در درجه اول به مردان 65 ساله نشان داده می شود ، ممکن است لازم باشد چیزی را تغییر دهید.
برای دیدن اینکه چه افرادی جمعیت هدف شما هستند می توانید گوگل آنالیتیکس را باز کنید ، روی گزینه ” Audience ” کلیک کنید ، زیرمنوی Demographics را باز کرده و سپس روی گزینه ” Overview ” کلیک کنید.

 google-analytics-demographics

google-analytics-demographics

سپس بخش خود را به ” Converters ” تغییر دهید:

با استفاده از این گزارش ، به راحتی می توانید با استفاده از تبلیغات نمایشگر خود سن و جنس را انتخاب کنید.

به عنوان مثال ، اگر مخاطبان شما بیشتر مردان هستند تبلیغ خود را به جنسیت مرد و یا بلعکس تغییر دهید،همچنین در صورتی که مخاطبان بازه سنی خاصی را شامل می شوند تبلیغ را محدود به همان بازه سنی تنظیم کنید.

اگر به نحوه استفاده از داده های جمعیتی کسب و کار خود آگاه هستید ، می توانید از روز اول تبلیغات Gmail خود را در حالت بهینه تنظیم کنید. پس همواره از اهداف جمعیتی خود غافل نشوید!

Automated Targeting Options (گزینه های هدف گذاری خودکار):

Conservative automation (اتوماسیون محافظه کار ) برای کسانی که با تبلیغات فیس بوک آشنا هستند ، تقریباً شبیه ویژگی audience feature فیس بوک است. اگر شما یک کمپین یا مخاطبی هدفمند ندارید ، می توانید از این گزینه استفاده کنید تا تبلیغات Gmail به شما کمک کند تبلیغات شما به کاربرانی مانند مشتریان خود نمایش داده شود. این امر می تواند اگر از یک کمپین بازاریابی یا یک کمپین مطابقت با مشتری استفاده می کنید مفید باشد ، و بر اساس ارتباط آنها با شغل خود ، کاربران خاصی را هدف قرار می دهید.

Aggressive automation (اتوماسیون تهاجمی):

گزینه مناسبی برای تبلیغات بهینه نخواهد بود ، زیرا دستیابی به گروه انبوهی از کاربران با توجه به هزینه های مصرفی تبلیغ می تواند جایگاه های نامرتبط زیادی را به بار آورد. کمیت خوب است ، اما کیفیت همیشه گزینه اول است.

کمیت خوب است ، اما کیفیت همیشه گزینه اول است.

تبلیغات جیمیل دارای دو بخش است:

بخش اول در ارتباط با عنوان و تیتر تبلیغ است و بخش دوم محتوای تبلیغ می باشد.

در بخش اول تیتر می بایست بسیار قدرتمند و جذاب انتخاب شود تا مخاطب ترغیب شود بر روی آن کلیک کند که در نهایت به بخش دوم رفته و با محتوای ایمیل مواجه شود .

تعداد کاراکترهای تبلیغ:

طبق قوانین Google ، شما فقط در محتوای تبلیغ جیمیل ، امکان ثبت تعداد کاراکتر محدودی را دارید بنابراین باید در نسخه تبلیغی خود بسیار زیرکانه عمل نمایید، تعداد کاراکترها به شرح زیر می باشد:

نام تجاری: 20 کاراکتر یا کمتر.
عنوان: 25 کاراکتر یا کمتر.
توضیحات: 90 کاراکتر یا کمتر.
نمایش URL: 255 نویسه یا کمتر

طراحی محتوای داخلی ایمیل

زمانی که کاربران مجذوب متن تبلیغ جیمیل شما می شوند موفق می شوید تا کاربر را به محتوای جیمیل خود دعوت کنید .

می توانید یک آگهی HTML سفارشی ایجاد کرده و آن را بارگذاری کنید یا از یکی از الگوهای Gmail Google برای ساخت تبلیغات استفاده کنید.

در صورتی که می خواهید تبلیغات HTML خود را ایجاد کنید ، می توانید “ایمیل” خود را با استفاده از یک ابزار بازاریابی ایمیل مانند MailChimp بسازید و یک خروجی از نسخه HTML ایمیل خود را بگیرید و آن را در جیمیل بارگذاری نمایید.

صادقانه بگویم ، این احتمالاً بهترین راه برای ایجاد تبلیغات گسترده است که مانند ایمیل های واقعی به نظر می رسد ، اما اگر وقت یا تمایل به این کار را ندارید ، می توانید یکی از قالب های آماده  گوگل را امتحان کنید.

در هر صورت ، در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید درتبلیغات خود به یاد داشته باشید:

محتوا:

پس از اینکه شما شانس ورود کاربر به حتوای تبلیغ را بدست آوردید فرصت بسیار کمی جهت جذب مخاطب و عدم خارج شدن فرد از تبلیغ را دارید .

در حقیقت کاربر در یک نگاه تبلیغ شما را اسکن می کند و در صورت جذاب بودن و کارآمد بودن از آن استفاده خواهد نمود.

تماس ( Call-to-Action( (CTA):

این گزینه این امکان را ایجاد می کند که کاربران به صورت مستقیم بتوانند از گزینه هایی همچون “همین حالا خرید کنید”،”بیشتر بدانید” و …. استفاده کنند.

در این تبلیغ گزینه CTA به رنگ سبز و بسیار واضح می باشد و کاربر می داند با کلیک روی دکمه سبز به راحتی می تواند بلیط رایگان کنفرانس دیجیتال مارکتینگ را دریافت کند.

محتوای خلاق (Creative Content):

مطمئناً ، افزودن تصاویر یا فیلم به “ایمیل” شما می تواند ظاهر خوبی داشته باشد ، اما هر محتوایی که مردم را از کلیک روی CTA شما دور کند ، به شما صدمه می زند.

تصاویر و فیلم ها باید با کمک به کاربران در درک بهتر پیشنهاد شما ، به محتوای تبلیغ شما کمک کنند.
تصاویر مناسب یا محتوای ویدیویی می توانند تأثیر زیادی در نرخ کلیک شما داشته باشند. بنابراین سعی کنید محتوای شما خلاقانه و جذاب باشد. البته به این نکته توجه کنید که محتوای مناسبی را برای تبلیغات انتخاب کرده اید – نه فقط اضافه کردن محتوا به خاطر وجود محتوا!!!

 

سخن آخر:

تبلیغ جیمیل راهی جالب برای هدف قرار دادن افراد در یکی از نقاط مورد علاقه آنها در اینترنت و در صندوق ورودی (Inbox)  کاربران است.
البته تبلیغات جیمیل برای هر فعالیتی پیشنهاد نمی‌شود، اما اگر این مقاله را مطالعه کرده‌اید و احساس می‌کنید که تبلیغات در جیمیل می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد ، همین حالا با ما تماس بگیرید! ما با Gmail Ads نتایج قابل قبولی دریافت کرده ایم!