در این مقاله به نحوه عملکرد تبلیغات اپلیکیشن در گوگل می پردازیم. اما قبل از آن به توضیحی مختصر درباره این روش تبلیغاتی می پردازیم. با ما همراه باشید.

.است Google Universal App Campaignمخفف عبارت Google UAC

تبلیغات اپلیکیشن در گوگل یا Google Universal App ، یک ابزار تبلیغاتی قدرتمند است که گوگل در اختیار بازاریابان دیجیتال قرار داده است تا در ساده‌ترین روش بتوانند برنامه های کاربردی خود را به کاربران معرفی کنند.

تا پیش از این آنها مجبور بودند تا تبلیغات خود را به شیوه های دیگری مانند کمپین سرچ ، تبلیغ بنری ، تبلیغ یوتیوب و … انجام دهند.

اما در حال حاضر این روند ساده شده است و شما می توانید با چند کلیک، اپلیکیشن خود را در تمامی کانالهای ذکر شده تبلیغ کنید.

همچنین بر خلاف روش های دیگر تبلیغات در گوگل ، نیازی  به تهیه متن و بنرهای خلاقانه نمی باشد و گوگل از متن ها و تصاویری که در برنامه خود دارید استفاده می کند. این بدان معناست که می توانید با UAC سریعتر از آنچه که در ابتدا فکر می‌کردید ، کمپین خود را شروع کنید.

نحوه فعالسازی تبلیغات اپلیکیشن 

قبل از فعالسازی کمپین خود لازم است به چند نکته توجه داشته باشید.

المان های تبلیغ متنی و تصویری

اولین مورد محتوای تبلیغ شماست. گوگل متن و تصاویر را از فهرست برنامه های شما خارج می کند ، اما شما هنوز هم نیاز به ارائه عناصر تبلیغاتی بنیادی دارید.

این حداقل شامل موارد زیر است:

  • دو ایده اصلی
  • یک ایده توصیف
  • یک تصویر
  • یک فیلم پرتره
  • یک فیلم منظره

نکات مربوط به ویژگی های تصویر

گوگل به شما امکان می دهد تا حداکثر 20 تصویر را که برای ایجاد تبلیغات برای شبکه نمایشگر گوگل استفاده می شود بارگذاری کنید. انواع و ابعاد تصویر بسیاری وجود دارد ، زیرا تبلیغ ممکن است در مکانها و سایز های مختلفی نمایش داشته باشد. توصیه گوگل اکنون این است که روی این موارد تمرکز کنید:

  • تصویر منظره: 1200 * 628 ، 600 * 314
  • تصویر مربع: 250 * 250 ، 300 * 300
  • بنر: 320 * 50

بسته به وضعیت شما ، ممکن است شما نیاز به تهیه محتوای HTML5 داشته باشید.

گوگل به صورت اتوماتیک متن و تصویر مرتبط با برنامه شما را جهت نمایش تنظیم می کند. وقتی یک عنوان خاص یا تصاویر خاص بهتر از سایرین نمایش می گیرد ، گوگل نمایش این مورد را در اولویت قرار می دهد.

پیشنهادات هزینه و بودجه

در مرحله بعد ، باید پیشنهاد هزینه و بودجه خود را تعیین کنید. سپس گوگل به طور خودکار پیشنهاد شما را تنظیم می کند تا اطمینان حاصل کند که تبلیغات شما در بهترین کانال های تبلیغاتی قرار گرفته و در یک سطح بهینه انجام می شود.

بهینه سازی کمپین تبلیغ اپلیکیشن می تواند با تمرکز روی برنامه های نصب (Install Volume) یا رویدادهای خاص درون برنامه (In-App Actions) انجام شود.

اگر یک کمپین برای نصب برنامه تنظیم شده باشد ، تمرکز روی مزایایی که به سرعت به کاربران می رسد ممکن است بهترین باشد. به عنوان مثال “کتابها رایگان!”. توجه داشته باشید که در حال حاضر یک دکمه بارگیری در آگهی وجود دارد ، بنابراین استفاده از یک خط متنی برای درخواست بارگیری ، بی فایده است.

اگر کمپین دیگری برای کاربرانی که ” ثبت نام “می کنند بهینه شده است ، داشتن چیزی مانند “ا به صورت رایگان ثبت نام کنید” منطقی تر است.

متون تبلیغ:

4 متن کوتاه (حداکثر 25 کاراکتر) در تبلیغات استفاده می شود. بنابراین مطمئن شوید که بیشترین استفاده از این خطوط متنی را انجام داده و مرتباً برای ایجاد تغییر و جذابیت بیشتر این متون تلاش نمایید و درک کنید تا چه چیزی بهتر عمل می کند.تجربه نشان داده است که تمرکز بر روی مزایای اپلیکیشن بازخورد بهتری نسبت به ویژگی های فنی آن دارد!

برای نوشتن متون تبلیغاتی جذاب حتما راهنمای نگارش بهترین متن تبلیغ در گوگل ادز را مطالعه نمایید.

موارد دیگر تبلیغ:

علاوه بر تعیین مبلغ پیشنهاد ، باید مکانها و زبانهای مورد نظر خود را برای تبلیغ خود انتخاب کنید. گوگل تبلیغ شما را ترجمه نمی کند. بنابراین برای اطمینان از بهترین استفاده از تبلیغات اپلیکیشن ، باید فقط تبلیغات را در مکانها و زبانهایی که برنامه شما در آن موجود است اجرا کنید.

به یاد داشته باشید ، افراد به احتمال زیاد برنامه ای را به زبان مادری خود بارگیری می کنند. برای افزایش بازدید مفید ، برنامه های خود را برای کشورها و زبان های بیشتری بومی سازی کنید.

 

تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز

تنظیم اهداف کمپین تبلیغاتی

سه هدف اصلی وجود دارد که می توانید برای تبلیغات اپلیکیشن خود تعیین کنید.

افزایش دانلود برنامه

می توانید کمپین های خود را برای بهینه سازی بیشترین تعداد کاربران جدید تنظیم کنید. این بدان معناست که گوگل با توجه به آنچه بیشترین دانلود برنامه را دارد ، پیشنهادهای شما را تنظیم می کند و تبلیغ را نشان می دهد.

اقدام درون برنامه ای (In-App Actions

برای بدست آوردن کاربران با ارزش بالاتر شما می توانید درون برنامه اقدامی را به عنوان هدف در نظر بگیرید.

شما می توانید از طریق تنظیمات گوگل یک اقدامی را به عنوان هدف برای تبلیغ اپلیکیشن خود در نظر بگیرید.سپس گوگل هزینه و نحوه نمایش تبلیغ را مطابق هدفگذاری شما نمایش خواهد داد.

اطمینان از تبدیل کاربر به مشتری 

آخرین مرحله راه اندازی تبلیغات شما ، تنظیم کمپین ها به صورت زنده و همچنین اطمینان از تبدیل تبلیغات شما به مشتری واقعی است. اگر تبلیغات شما تبدیل نمی شوند ، پس وقت و هزینه زیادی را هدر ندهید احتمالا لیست مکان هایی که تبلیغ را به نمایش در آورده اید مشکل دارد. لذا پیشنهاد می شود بازار هدف خود را به درستی انتخاب نمایید تا کاربران هدف شما با دیدن تبلیغ به مشتری واقعی تبدیل شوند.

گوگل در تبلیغات اپلیکیشن از لیست فروشگاه برنامه شما برای ایجاد تبلیغات استفاده می کند

گوگل از عناصری که قبلاً در فهرست فروشگاه های برنامه خود دارید ، مانند تصاویر برنامه ، نام برنامه و نماد برنامه در تبلیغات شما استفاده می کند. بنابراین قبل از تنظیم مستقیم برنامه های UA  پرداخت شده شما ، لیست برنامه ها باید برای تبدیل بهینه شود.

افرادی که روی تبلیغات کلیک می کنند در صفحه فهرست برنامه شما قرار می گیرند

هر کاربر بالقوه ای که روی یک تبلیغ کلیک کرده است ، در صفحه فهرست برنامه شما یا نسخه ای از آن قرار خواهد گرفت. بنابراین آخرین مرحله برای به دست آوردن آن کاربر جدید ، اطمینان از این است که لیست برنامه های شما برای آنها جذاب است و آنها را ترغیب به دکمه بارگیری می کند ، انجام می شود.

آیا تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز در هر دو سیستم عامل Android و iOS کار می کند؟

بله! تبلیغات اپلیکیشن گوگل کاملاً با برنامه های Android و iOS در سمت شما و برنامه های Android و iOS در سمت کاربر سازگار است. با این حال، اگر برنامه iOS دارید و می خواهید کاربران بیشتری به دست بیاورید، تبلیغات Google UAC و Apple Search Ads را می توانید به صورت همزمان انجام دهید تا حداکثر ورودی را دریافت نمایید.

سخن آخر:

تنظیم یک کمپین اپلیکیشنی گوگل می تواند ساده باشد. اما مواردی وجود دارد که اگر به آن توجه نکنید بودجه شما را بر باد خواهد داد. به عنوان مثال، عدم توجه به محتوای درج شده در تبلیغ و نامرتبط بودن مخاطبان می تواند شکست کمپین شما را تا حد زیادی تضمین کند!

شما باید تصمیم بگیرید که چه اقدامی را می خواهید هدف کمپین قرار دهید. سپس یک پیشنهاد هزینه مناسب برای آن هدف انتخاب کنید.

برای فعالسازی تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز با کارشناسان پنجره تماس بگیرید.