اکستنشن‌ها یا افزونه‌های تبلیغاتی در گوگل ادز باعث می‌شوند تا متن تبلیغ در نتایج برجسته‌تر از سایر سایت‌ها نمایش داده شود. البته تمامی آن‌ها در ایران قابل استفاده نیستند و مانند افزونه تماس در گوگل‌ادز باید از روش‌های خاص اقدام به فعالسازی آن کرد. در این مطلب در کمتر از 5 دقیقه روش فعالسازی شماره تلفن ایران در گوگل ادز را به شما آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

کال اکستنشن (Call Extention) یا افرونه تماس در گوگل ادز چیست؟

با استفاده از افزونه تماس می‌توان شماره تلفن کسب و کار را به اکانت ادوردز اضافه کرد. هدف از این کار جذب مشتریان از طریق ایجاد تماس تلفنی است. در این گونه کسب و کارها، کاربر پس از برقراری تماس، تبدیل به مشتری می‌شود.

به عنوان مثال شرکت‌های خدماتی مانند قالیشویی و باربری، از جمله کسب و کارهایی هستند که این افزونه نقش کلیدی در تبلیغاتشان ایفا می‌کند.

مراحل افزودن شماره تلفن ایران در گوگل ادز

در مطالب قبل به طور مفصل به اسکریپت های کاربردی گوگل ادز پرداختیم. اسکریپت‌ها به ما کمک می‌کنند تا مدیریت اکانت خود را آسان تر از قبل انجام دهیم. به طور کلی تقریبا تمامی کارهایی که می‌توان از طریق پنل کاربری انجام داد از بخش اسکریپت‌ها نیز امکانپذیر است. متوقف و فعال کردن کمپین‌ها، تغییر در هزینه کلیک‌ها و بودجه روزانه و از همه مهم‌تر اضافه کردن شماره تلفن به اکانت!

برای آگاهی از نحوه کار اسکریپت‌ها و آشنایی بیشتر پیشنهاد می شود مقاله‌ی اسکریپت گوگل ادز چیست را مطالعه فرمایید.

مرحله اول:

خُب برای شروع، شماره خود را در سطر هفتم وارد کنید و سپس اسکریپت زیر را کپی کنید.

مرحله دوم:

در مرحله بعد با ورود به اکانت، مانند تصویر زیر بر روی Tools کلیک کرده و از تب Bulk Actions گزینه Scripts را انتخاب کنید.

مراحل اضافه کردن شماره ایران به گوگل ادز

مرحله سوم:

در صفحه جدید بر روی علامت + کلیک کنید تا صفحه جدید برای شما نمایش داده شود. سپس با مشاهده تصویر زیر بر روی Authorize کلیک کرده و حساب خود را تایید کنید.

مراحل اضافه کردن شماره ایران به گوگل ادزمرحله چهارم:

بعد از تایید حساب، اسکریپت بالا را در همین صفحه جایگذاری کنید. بعد از قرار دادن کد در بخش پایینی صفحه بر روی Preview کلیک کنید تا مشابه تصویر، عبارت Successful برای شما به نمایش درآید.

مراحل اضافه کردن شماره ایران به گوگل ادز

مرحله آخر:

در نهایت با کلیک بر روی گزینه RUN شماره تلفن مورد نظر به اکانت گوگل ادز اضافه خواهد شد.

حالا می توانید با رفتن به بخش Ads & Extensions در کمپین مورد نظر، شماره تلفن خود را در نتایج گوگل به کاربران نمایش دهید.

مراحل اضافه کردن شماره ایران به گوگل ادز

سخن پایانی

با توجه به تحریم کشورمان توسط گوگل و عدم امکان اضافه کردن شماره های ایران به اکانت گوگل ادز، بسیاری از کاربران از شماره‌های خود در متن تبلیغ استفاده می‌کردند که این کار با توجه به سخت‌گیری‌های جدید گوگل تقریبا غیر ممکن شده و در صورت مشاهده متن تبلیغاتی شما توسط گوگل، تایید نخواهد شد.

به همین خاطر بهتر است برای نمایش شماره تلفن خود در نتایج از روشی که در این مطلب آموزش داده شد برای اضافه کردن شماره تماس به اکانت ادوردز خود استفاده نمایید.

برای بهبود این مقاله لطفا نظرات خود را در با ما در میان بگذارید.

برای مشاوره درباره نحوه فعالسازی تبلیغات در گوگل ، با کارشناسان بخش فروش در تماس باشید.